Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

WiFi dla placówek oświatowych

Informatyzacja oświaty otworzyła przed nauczycielami wiele możliwości nowoczesnego nauczania. Pracownie komputerowe, interaktywne tablice, elektroniczny dziennik, aplikacje edukacyjne, cyfrowe wersje podręczników, lekcje z tabletem – technologia na dobre zawitała do szkół. By w pełni wykorzystać jej potencjał, potrzebne jest połączenie z Internetem.

Wbrew pozorom budowa sieci WiFi w szkole to dużo większe wyzwanie niż np. sieć w hotelu – zarówno dla dostawcy sprzętu, jak i instalatora. Szkolna sieć musi być dopasowana do potrzeb setek użytkowników (uczniów, nauczycieli, administracji), a także być dostępna dla odwiedzających okazjonalnie szkołę gości, np. rodziców czy pracowników kuratorium.

W TP-Link zajmujemy się produkcją urządzeń sieciowych od ponad 20 lat i znamy potrzeby użytkowników. Nasze doświadczenie, wysoka jakość i niezawodność urządzeń sprawiły, że od wielu lat jesteśmy światowym liderem rynku WiFi. Daje to pewność, że szkolna sieć z TP-Link spełni wszystkie najwyższe standardy.


Ogólnopolska Sieć Edukacyjna - superszybki Internet dla wszystkich

Rząd postanowił, że w latach 2018-2020 tworzona będzie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE).

Będzie to telekomunikacyjna sieć łącząca jednostki oświatowe, która zapewni im powszechny i bezpłatny dostęp do usług i zasobów cyfrowych, w tym do szybkiego Internetu o przepustowości min. 100Mb/s. Kolejne szkoły będą do sukcesywnie podłączane do sieci OSE. Docelowo programem ma zostać objętych ponad 20 tysięcy placówek oświatowych.

Wszystkie te szkoły będą potrzebowały profesjonalnej infrastruktury sieciowo-usługowej spełniającej najnowsze standardy. Jakie więc cechy powinna ona posiadać?


Wydajna i dostępna

Sieć Bezprzewodowa powinna objąć zasięgiem cały budynek szkoły, a jej przepustowość powinna zapewnić dostęp do Internetu wszystkim użytkownikom. Kluczowym zagadnieniem przy wyborze urządzeń jest więc ich przepustowość. W ofercie TP-Link znajdą Państwo punkty dostępowe wyposażone w gigabitowe porty Ethernet oraz nadajniki WiFi w najnowszym standardzie 802.11ac, które sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom, takim jak streaming multimediów na wszystkich urządzeniach podczas lekcji z tabletem.

Równie ważne jest, by przemieszczając się po budynku użytkownicy cały czas znajdowali się w zasięgu sieci – bez konieczności ponownego logowania. Decydując się na punkty dostępowe TP-Link, w całym budynku pozostaje się w obrębie tej samej sieci, niezależnie od punktu dostępowego, w zasięgu którego obecnie znajduje się użytkownik.Bezpieczna

Nauczyciele czy administracja szkoły przechowują na swoich urządzeniach wrażliwe dane, takie jak dane osobowe uczniów, oceny czy sprawdziany. Takie informacje muszą być odpowiednio zabezpieczone, będąc jednocześnie łatwo dostępnymi dla uprawnionych użytkowników wewnątrz sieci. Dlatego niezwykle ważne jest stworzenie kilku osobnych sieci z różnymi poziomami dostępu: dla dyrektora i administracji, dla nauczycieli, dla uczniów, dla ewentualnych gości z zewnątrz – każdej zabezpieczonej osobnym hasłem. Punkty dostępowe TP-Link pozwalają na jednoczesne rozgłaszanie do 8 osobnych sieci w jednym paśmie. Sieci są od siebie odizolowane, więc urządzenia podłączone do jednej sieci nie są widoczne dla urządzeń znajdujących się w drugiej oraz odwrotnie.

Trzeba również pamiętać, że Internet oferuje równie łatwy i szybki dostęp do użytecznej wiedzy, jak i do treści odwracających uwagę, stąd szkolna sieć dla uczniów powinna podlegać pewnym ograniczeniom (czasowym, przepustowości łącza, dostępnych treści). Rozbudowane opcje konfiguracji pozwolą dopasować ją do potrzeb konkretnej placówki.Łatwa w zarządzaniu i skalowalna

W przeciwieństwie do dużych firm, szkoły nie posiadają rozbudowanego działu IT. Najczęściej komputerami i siecią zarządza nauczyciel informatyki, który ma dużo innych obowiązków. By wszystko maksymalnie uprościć udostępniamy bezpłatne oprogramowanie EAP Controller pozwalające na jednoczesną konfigurację sieci i zarządzanie wieloma punktami dostępowymi. Posiada ono funkcje, takie jak: monitoring w czasie rzeczywistym, graficzna analiza ruchu w sieci oraz jednoczesna aktualizacja oprogramowania na wielu urządzeniach. Jeżeli administrator sieci preferuje zarządzanie poprzez sprzętowy kontroler, TP-Link również oferuje takie rozwiązanie dające te same możliwości konfiguracyjne.Ekonomiczna

W TP-Link zdajemy sobie sprawę z ograniczeń budżetowych placówek edukacyjnych, dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli zoptymalizować koszty.

Urządzenia TP‑Link wykorzystają zasilanie PoE – pozwala to, na przesyłanie danych i zasilanie jednym kablem Ethernet.

Mniej okablowania to znacznie niższe koszty instalacji.Urządzenia

Każda sieć jest zbudowana z trzech rodzajów urządzeń: routera, przełącznika oraz punktów dostępowych. Router jest bramą do Internetu dla wszystkich urządzeń podłączonych do szkolnej sieci, punkty dostępowe rozgłaszają sieć WiFi po szkolnym budynku, natomiast przełącznik służy do podłączenia punktów dostępowych do routera.Przykład zastosowania - SzkołaWybierając przełącznik i punkty dostępowe warto zdecydować się na modele umożliwiające dostarczenie zasilania bezpośrednio z przełącznika – pozwoli to znacząco zredukować okablowanie w szkole.Punkty dostępowe z serii Auranet EAP

Centralne zarządzanie i automatyczne wykrywanie

Uwierzytelnianie przez stronę powitalną

Bezproblemowe rozmieszczenie dzięki zasilaniu PoE

5 lat gwarancjiPunkty dostępowe z serii Auranet CAP

5 lat gwarancji

Bezproblemowe rozmieszczenie dzięki zasilaniu PoE

Uwierzytelnianie przez stronę powitalną

Centralne zarządzanie i automatyczne wykrywaniePrzełączniki PoE

Bezproblemowe rozmieszczenie dzięki zasilaniu PoE

Duże możliwości

5 lat gwarancjiRouter TL-ER6020

5 lat gwarancji

Obsługa VPN

Możliwość konfiguracji

Gigabitowe porty

Witryna stworzona na platformie